WYSIWYG Web Builder
O nas
Pomoc
Linki
Kontakt
Co robimy?
English
Wiedza

Raport na temat śmierci
4-letniego Daniela:
"NIKT NIE ZAREAGOWAŁ"
Wystarczy obojętność ludzi dobrych, aby zło zwyciężyło.

(Cierpiał miesiącami, zmarł skatowany przez matkę i jej partnera. Raport komisji badającej śmierć Daniela nie wskazuje konkretnych winnych, a jednocześnie wini wszystkich - policję, pomoc społeczną, lekarzy i nauczycieli.)
Miłość - podobno nie można jej kupić...
W Chinach obrońcy zwierząt za
8 tysięcy dolarów wykupili wszystkie psy, które zmierzały ciężarówką do rzeźni. To zdjęcie zrobiono zaraz po tym, jak przyprowadzili psy do swojego ośrodka.
"No i niby gdzie jest ta bieda?"
Nadmiar u rządzących, stanowiących prawo, przesłania zdrowy rozsądek.
W Polsce stały zasiłek socjalny np. dla osoby z II stopniem niepełnosprawności (niepracującej) wynosi ok. 600zł. Wiele z tych osób to osoby samotne, muszą gdzieś mieszkać, coś jeść. Bez komentarza...
Dla BOGA
nie ma "marginesu".
"Nie jest najważniejsze, byś był lepszy od innych.
Najważniejsze jest,
byś był lepszy od siebie samego z dnia wczorajszego."
Mahatma Gandhi
"Bądź zmianą, którą pragniesz ujrzeć w świecie"
              
Mahatma Gandhi
Walczymy o życie:

- 300 dzieci rocznie,
- kilkuset bezdomnych,
- kogoś z Twojego otoczenia,
  współpracowników, rodziny,
  znajomych i o zupelnie
  obce Ci osoby,
- biednych, niepracujących,
  chorych,
- bogatych, zdrowych,
  biznesmenów, wojskowych,
  policjantów, lekarzy,
  sportowców, urzędników,
  polityków, nauczycieli
   i wszystkich innych
  zapomnianych przez ludzi
  i państwo.
JAK MOŻESZ NAM POMÓC ?

Możesz wesprzeć nas dowolną kwotą wpłacając na konto Fundacji:

84 1020 5011 0000 9802 0250 3613
Fundacja
Pogotowie Kryzysowe
KRS: 0000464455


wpisując w tytule wpłaty:
"darowizna na cele statutowe
                                     pożytku publicznego"Jeśli chcesz skorzystać z odliczenia podatkowego:
Osoby fizyczne, a także spółki osobowe, mogą odliczyć darowiznę od podatku - pod warunkiem, że jej wysokość nie przekracza 6% dochodów (PIT), a osoby prawne 10% dochodu (CIT).

Możesz też wpisać w tytule wpłaty cel szczegółowy (np. jeden z realizowanych przez nas projektów), które opisane są w zakładce
"PROJEKTY"
Zajmujemy się jednym z najtrudniejszych tematów, w którym można jednak skutecznie pomóc - jeśli potrafimy  słuchać  ludzi z problemami, zatrzymać się i chcieć zrozumieć inny  niż nasz punkt widzenia, walczyć najczęściej o zwykłą  normalność, której jak się okazuje jest wciąż za mało.

Cały czas jest to temat tabu, mimo że brak wystarczającej pomocy i wsparcia ludzi w kryzysie, pochłania życie ok. 6000  Polaków rocznie.

Czemu tak się dzieje? Może dlatego, że najbardziej odsłania złą stronę poprawności politycznej i tej ludzkiej, rzeczywiste  problemy w codziennym życiu, polityce, relacjach społecznych, naszą niewiedzę lub to, że nasze priorytety życiowe nie zawsze są  nastawione na rzeczy najważniejsze.

Jednocześnie studium pomocy ludziom w kryzysie może być rozwiązaniem wielu problemów z każdej dziedziny życia kraju i  społeczeństwa, tworzenia racjonalnego prawa, budowania silnego państwa i postaw patriotycznych. Uczy pokory, dyscypliny, szacunku,  otwartości, empatii, docenienia takich cech jak zaufanie, praca i bezinteresowność.

Gdy spotykamy się z samobójstwem kogoś z naszego otoczenia, mogą zdarzyć się chwile, gdy będziemy zadawać sobie pytanie: "czy  można było zrobić coś więcej...?"
Staramy się przez nasze działania robić to "coś więcej..." Przyłącz się do nas.

Wsparcie ludzi w kryzysie życiowym może nie być atrakcyjne dla firm i sponsorów, dla ich strategii promocji biznesu, marki,  wizerunku, logo, ale jest najwyższym stopniem wtajemniczenia w bezinteresowną pomoc, bo przywraca chęć i sens życia, wiarę w ludzi,  wypełnia pustkę, osłabia poczucie samotności tym, którzy stracili nadzieję.

Jeśli chcesz pomóc nam w naszej działalności, włącz się w najbardziej świadome i bezinteresowne działania pomocowe,  wesprzyj nas darowizną finansową, materialną lub swoją pracą.

Możesz uratować niejedno ludzkie życie.
początek strony
 
stat4u