WYSIWYG Web Builder
O nas
Pomoc
Linki
Kontakt
Co robimy?
English
Wiedza

Empatia, miłość, przyjaźń, nadzieja,
tych rzeczy nie kupisz w aptece lub sklepie, możesz wykształcić je w sobie ciężką pracą i poświęceniem, tylko czy chcesz?
...A jak już będziesz miał to w sobie, możesz dawkować innym bez ograniczeń i skutków ubocznych.
Jeśli jesteś życzliwy, przyjazny, odpowiedzialny, godny zaufania,
potrafiący i chcący słuchać,

zobaczysz drugiego człowieka takim, jaki jest naprawdę i będziesz w stanie mu pomóc.
"Najważniejsze, czego uczymy się w szkole,
jest to, że najważniejszego nie można nauczyć się w szkole."
Haruki Murakami
Doktor Jonas Salk (1914-1995)
w 1955 roku opracował szczepionkę na polio, ale jej nie opatentował tylko udostępnił do powszechnej produkcji, aby każdego było na nią stać. Ocenia się, że w ten sposób pozbawił się przychodu ok. 7 miliardów dolarów.
Życie ludzi kontra biznes, umiej wybrać.
Tym bardziej jesteś człowiekiem, im bardziej potrafisz dać coś z siebie i od siebie.
Popełniamy błędy, powodujemy cierpienie innych i siebie, ale możemy to odkupić, naprawić i odpracować.

"Przepraszam" nic nie znaczy póki człowiek się nie zmienia...
GDZIE SZUKAĆ POMOCY W SYTUACJACH KRYZYSOWYCH ?

Telefony zaufania,
pomoc psychologiczna
Gdzie szukać pomocy
w internecie?
116 123                strona www
Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania
dla dorosłych:

w kryzysie emocjonalnym, dla potrzebujących wsparcia i porady psychologicznej, rodziców potrzebujących pomocy w procesie wychowawczym oraz osób niepełnoprawnych. Poradnia Telefoniczna udziela pomocy psychologicznej osobom oświadczającym kryzysu emocjonalnego, samotnym, cierpiącym z powodu depresji, bezsenności, chronicznego stresu.
Czynny codziennie w godz.  14:00 - 22:00
z wyjątkiem dni świątecznych !
116 111                strona www
Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dzieci i młodzieży
Masz problem i szukasz osoby, do której możesz się z nim zwrócić? Czujesz się samotny, potrzebujesz wsparcia i rozmowy z życzliwą osobą? Zadzwoń lub napisz wiadomość.
Czynny codziennie w godz.  12:00 - 02:00
800 12 12 12   strona www
Bezpłatny telefon zaufania dla dzieci
i młodzieży Rzecznika Praw Dziecka

Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka to bezpłatna, działająca całodobowo telefoniczna linia interwencyjna dla dzieci i młodzieży.
Psycholodzy, pedagodzy, prawnicy udzielają niezbędnego wsparcia wszystkim dzwoniącym dzieciom. Pod numer interwencyjny osoby dorosłe mogą zgłaszać problemy dzieci lub rażące zaniedbania względem nich.
Telefon jest czynny od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.15 do 20.00. Każdy, kto zadzwoni po godzinie 20.00 lub w dni wolne od pracy może przedstawić swój problem i zostawić numer kontaktowy. Pracownik telefonu zaufania oddzwoni następnego dnia.

22 668-70-00      strona www
Niebieska Linia - Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie
Jeśli jesteś świadkiem lub doświadczasz przemocy fizycznej, psychicznej lub innej w rodzinie, szkole, pracy lub Twoim otoczeniu, możesz anonimowo uzyskać informację, gdzie szukać pomocy, jak rozwiązać problem, porozmawiać ze specjalistą - psychologiem lub prawnikiem.
Poradnia działa w dni powszednie w godzinach 12.00 - 18.00
w soboty, niedziele i świeta:
w godzinach 12:00 - 22:00

801 199 990      strona www
Telefon Zaufania "Narkotyki-Narkomania"

Oferta Telefonu skierowana jest do osób z problemem narkomanii: osób używających narkotyków, uzależnionych oraz ich bliskich.
Dyżurnymi Telefonu są psychologowie, socjologowie, pedagodzy.
Czynny codziennie w godz.  16:00 - 21:00
     Zgłaszając się po pomoc do różnych osób i instytucji - do lekarza, psychologa, Pomocy Społecznej, prawnika, urzędu, policji - sami pilnujemy, by nasze działania doprowadziły do rozwiązania całego problemu, wszystkiego, co powoduje życiowe trudności.
Są jednak sytuacje, gdy stres, cierpienie, strach, traumatyczne wspomnienia, choroba, bieda, bezdomność, brak wiedzy i doświadczenia odbierają nam siły do samodzielnych i skutecznych działań.
      Może wtedy ogarnąć nas lęk przed podejmowaniem prostych czynności, przed przyszłością, depresja, możemy popaść w nałogi i uzależnienia, być ofiarami lub sprawcami przemocy.

Gdy masz poczucie niemocy lub bezradności, możesz zwrócić się do nas, by uzyskać wsparcie w "popilotowaniu" przez nas wszystkich niezbędnych działań, które pozwolą wyjść z życiowego kryzysu dowolnego rodzaju.

Co możemy Ci zaoferować?

- to, że nie będziesz sam z problemami, które Cię chwilowo lub cały czas przerastają,
- wsparcie życzliwych ludzi i pomoc specjalistyczną,
- możliwość wspólnych wizyt z naszymi wolontariuszami lub specjalistami w urzędach, u lekarzy,
  w placówkach służby zdrowia, Pomocy Spolecznej, ZUS-ie, bankach, u komornika i innych miejscach,
- pomoc w pisaniu i redagowaniu pism urzędowych, wniosków, CV,
- pomoc w wyjściu z bezdomności, w uzyskaniu pomocy socjalnej, wychowawczej, terapii rodzinnej,
- zwykłą przyjacielską rozmowę.

Jeśli potrzebujesz, by utworzyć kompleksowy plan wyjścia z kryzysu życiowego i dostosować go do Twoich możliwości, potrzeb i motywacji, zgłoś się do nas przez formularz klikając na "KONTAKT" i opisz nam swoją sytuację.

Jeśli potrzebujesz pomocy psychologicznej, prawnej, socjalnej, wsparcia duchowego,
doświadczasz przemocy fizycznej lub psychicznej, molestowania, skorzystaj z kontaktów poniżej:
Monar - organizacja pozarządowa, która od 30 lat pomaga bezdomnym, samotnym, chorym, uzależnionym, zakażonym wirusem HIV oraz wykluczonym społecznie, w tym więźniom. Monar prowadzi zarówno ośrodki stacjonarne, jak i pobytu dziennego oraz noclegownie, szpital, poradnie i punkty konsultacyjne. Ponad 50 placówek posiada uprawnienia do prowadzenia terapii i rehabilitacji osób z problemem narkotykowym.


StopDepresji.pl - Coraz więcej osób choruje na depresję - sprawdź czy nie masz objawów. Depresja to choroba, którą leczy się farmakologicznie, zalecana też jest psychoterapia. Często depresja powoduje niechęć do leczenia, wynika to z jej objawów: bezsilności i utraty wiary w możliwość poprawy. Nieleczona depresja zabiera nam siły do normalnego funkcjonowania, powoduje myśli samobójcze.


PARPA - Państwowa Agencja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.
Na stronie dostępne są adresy placówek leczniczych, artykuły i porady dla uzależnionych od alkoholu oraz ich rodzin i bliskich.


PogotowieDuchowe.pl - pogotowie duchowe to ciekawy pomysł kapłanów kościoła rzymskokatolickiego. Na stronie podane są telefony kontaktowe do księży, można dzwonić
18h/dobę, 7 dni w tygodniu.Pokrzywdzeni.gov.pl
Na stronie znajdują się informacje o prawach osób pokrzywdzonych przestępstwem, utworzonych w Polsce Ośrodkach Pomocy dla Osób Pokrzywdzonych Przestępstwem, "Informator dla pokrzywdzonego" oraz baza danych o instytucjach i organizacjach pozarządowych udzielających ofiarom przestępstw wsparcia psychologicznego i informacji prawnej, z podziałem na województwa.


ARCAN - Grupa Interwencji Psychologicznej i Szkoleń
Jej podstawowy obszar działania to specjalistyczne szkolenia dla psychologów, pracowników pomocowych oraz szeroko rozumiana interwencja psychologiczna, polityka socjalna i pomoc społeczna. Na stronie dostępna jest lista Ośrodków Interwencji Kryzysowej, które udzielają bezpłatnego wsparcia psychologicznego, prawnego, socjalnego, także osobom bez ubezpieczenia.
początek strony
 
stat4u